Kategórie

logo
Keď vás čaká dvojitá radosť | E-kociky
10 May

Už ste sa dozvedeli tú skvelú novinu, čakáte dvojičky! Vzápätí však radosť vystriedajú rôzne obavy - o priebeh tehotenstva, o zdravie bábätiek či o finančnú náročnosť. Predsa len, väčšiu časť výbavičky budete musieť nakúpiť dvojmo.

Čo sa týka kočíka, tu si ale môžete vydýchnuť. Stačiť vám bude iba jeden kočík pre dvojičky. Dnešné mamičky majú na výber veľké množstvo kočiarov, a to aj tých pre dvojčatá. Nastáva však otázka, ktorý druh pre vás bude vhodnejší? Medzi základné typy patria kočíky vedľa seba a za sebou. Kompromisom sú široké kočíky s jednou vaničkou, do ktorej sa vojdú dve bábätká.

Kočíky vedľa seba

Výhody týchto kočíkov spočívajú najmä v tom, že detičky ležia vedľa seba. Ani jedno nie je ukrátené o výhľad na okolie či na mamičku, môžu sa navzájom dotýkať, a aj rodičia to majú jednoduchšie, keďže vidia naraz na obe deti. Manipulácia s kočíkom je o čosi ľahšia, keďže váha je rozložená rovnomerne.

Nevýhodou môže byť šírka kočíka, preto sa dopredu uistite, či vám kočík prejde cez vstupné dvere alebo do výťahu.

Kočíky za sebou

Nazývame ich aj tandemové kočíky a ich najväčšou výhodou je menšia šírka. Ľahšie prejdú cez väčšinu dverí, do autobusu či do výťahu, ak je dostatočne dlhý. Počas spánku sa deti navzájom nebudia, keďže na seba nevidia, väčšinou môžete vaničku vymeniť aj za sedačku a kočík sa dá využívať aj pre jedno dieťa.

Nevýhodami býva vyššia váha a dĺžka kočíka, čo má za následok o čosi ťažšiu manipuláciu. Takisto môže mať jedno dieťatko nevýhodnú pozíciu, čo sa však dá vyriešiť otočením vaničiek oproti sebe, aby na seba bábätká videli.

Spojený kočík

Menej rozšíreným typom, ktorý má však tiež svoje výhody, je spojený kočík, keď dvojičky ležia v jednej vaničke. Takýto kočík spája výhody užšieho kočiarika s možnosťou mať bábätká vedľa seba.

V zime však môže byť nevýhodou menej priestoru pre obe bábätká, najmä keď sú naobliekané do chladného počasia.

Podľa štatistík sa mamičky rozhodujú rovnako pre kočíky vedľa seba aj za sebou. Každý druh ponúka isté výhody, ktoré zavážia pri výbere. Nech už sa rozhodnete pre ktorýkoľvek druh, na našom e-shope si určite vyberiete ten pravý kočiarik pre vaše dvojičky.