Kategórie

logo
Ako stráviť pekné leto aj s malým nezbedníkom? | E-kociky
26 Jun

Isto nám dáte za pravdu, že tohtoročné leto bude poriadne odlišné od tých, ktoré sme mali možnosť zažiť po minulé roky. Napriek výraznejšiemu uvoľňovaniu opatrení sú medzinárodné lety stále výrazne obmedzené, čo robí aj dovolenky v prímorských krajinách ťažšie dosiahnuteľnými. Tiež si teda kladiete otázku, kde stráviť tohtoročné leto?     

Viacerí Slováci sa rozhodli pre dovolenku v Chorvátsku, ktoré je spomedzi prímorských destinácií pre Slovákov najviac dostupné. Čo však robiť, ak sa obávate zvýšenej koncentrácii neznámych ľudí z rôznych krajín? Dovolenka v zahraničí aj napriek zavedeným opatreniam toto riziko prináša. Asi najjednoduchšou možnosťou bude stráviť toto leto doma - na Slovensku. Môžete tak bližšie spoznať najkrajšie kúty Slovenska, alebo dať vyniknúť príjemnej rodinnej nálade na vlastnej záhrade.  

Spoznávanie Slovenska

Kládli ste si niekedy otázku, či je vôbec na Slovensku niečo, na čo sa oplatí ísť pozrieť? Vedzte, že možností je neúrekom. Od pekných historických centier miest, cez kaštiele, hrady, zámky, skanzeny a rôzne iné kultúrne pamiatky až po nespočetne veľa čarovných miest slovenskej prírody, akými sú národné parky, rôzne jaskyne, vodopády, široká ponuka našich Tatier a plno iných miest, ktoré Vás isto nenechajú smutnými. Takýchto miest je tak veľa, že z nich za jedno leto nestihnete prejsť ani polovicu, aj keby ste sa rozhodli cestovať každý jeden deň. Prečo tak nezačať práve toto leto? Ak sa chystáte cestovať aj s malým drobcom, ktorého jeho nôžky ešte ďaleko nezavedú, odporúčame zadovážiť si domov jeden z golfových kočíkov. Medzi jeho hlavné výhody patrí jednoduché skladanie, malé rozmery po zložení veľmi nízka váha. Viete si ho teda úplne jednoducho zložiť, zmestí sa vám aj do menšieho auta a preniesť ho zvládnete aj v jednej ruke. Na cestovanie naprieč Slovenskom je tak priam ako stvorený.

Nie je nič nad rodinnú atmosféru

Na druhej strane, tento rok nám ponúka dať ešte viac vyniknúť nenahraditeľným rodinným chvíľam v úplnej jednoduchosti doma na vlastnej záhrade. Ak ste milovníkmi grilovačiek, kávičiek, či iných pohodových chvíľ u seba doma alebo na záhrade a zároveň máte doma neposedného objavovateľa, ktorý vás nechce nechať posedieť si ani zopár minút, nemusíte sa obávať.

Ak má Vaše malé dieťa rado vodu, istotne si nájde záľubu v nafukovacích bazénoch. Nestoja veľa, sú ľahko uskladniteľné a sú priamo prispôsobené pre malé deti, ktoré v nich veľmi radi sedia a čľapkajú sa. Ak mu do neho pridáte aj nejaké hračky do vody, môže sa stať, že ho odtiaľ nakoniec nebudete vedieť ani dostať.

Ak máte doma naopak neposedného dobrodruha, potom určite neodolá ani jednému zo záhradných domčekov, ktoré sú doslova synonymom splnených detských snov. Takisto rôzne šmykľavky, hojdačky, pieskoviská, či mnoho iných zábaviek zo širokej ponuky hračiek na záhradu Vaše dieťa isto zabavia natoľko, že si budete môcť v pokoji vychutnať kávičku, koláčik, alebo obľúbenú grilovačku s rodinou.