Kategórie

logo
Hryzadlo - najobľúbenejšia hračka bábätiek | E-kociky
05 Nov

Detské hryzadlá sú roztomilé hračky rôznych tvarov a pestrých farieb určené pre bábätká. A nielen to. Sú tiež veľkou pomôckou pri prerezávaní prvých zúbkov. Keď raz dáte dieťatku hryzadlo, určite si ho obľúbi a bude sa s ním dennodenne hrať. V ručičkách najmenších však musíte dávať pozor na hygienu. 

Bábätká objavujú svet dotykom rúk a skúmaním predmetov v ústach. Neustále olizovanie a obžúvanie vecí v ich dosahu im pomáha aj v náročných mesiacoch života, kedy v ich ústnej dutine začínajú rásť prvé zúbky. Pokiaľ chcete bábätku v tomto ťažkom období pomôcť, zadovážte mu detské hryzadlo. Dieťatko váš darček odmení úprimným úsmevom a tým, že sa s hryzadlom bude často hrať.

Hrkálkové alebo mäkké hryzadlo?

Otázkou číslo jeden je, ktoré detské hryzadlo vášmu drobcovi vybrať. Ak sa vášmu bábätku konečne predierajú zúbky, kúpte mu chladiace hryzátko, ktoré utlmí bolesť a nepríjemné pocity spojené s rastom zúbkov. Okrem nich môžete siahnuť aj po hryzadle pripomínajúcom hrkálku, ktoré bude bábätko s radosťou chytať do ručičiek a zvedavo si ho obzerať. Bonusom je pestrosť. Bábätká totiž zbožňujú výrazné farby, ktoré pútajú ich zrak.

Pri výbere detského hryzadla dajte pozor na:

Materiál: Detské hryzadlo by malo byť vyrobené z materiálov, ktoré vášmu bábätku neuškodia. Nemalo by preto obsahovať PVC ani žiadne iné škodlivé látky. Hryzadlo by sa nemalo ani ľahko poškodiť alebo zlomiť, aby bolo bezpečné pre bábätko.

Formu: Pozorne si prezrite hryzadlo a skontrolujte, či nemá ostré hrany a či sú všetky drobné časti na ňom dobre upevnené. Ináč by sa mohlo bábätko zraniť, najmä keď by si vložilo hračku do úst alebo by mu spadla na tvár.

Vizuálnu stránku: Čím krajšie hryzadlo, tým máte väčšiu šancu, že vaše bábätko zaujme a udrží jeho pozornosť. Neváhajte vybrať pestré a výrazné farby, ktoré vyčaria dieťatku úsmev na tvári. Trefa do čierneho je aj hryzadlo s integrovanými zvukmi alebo meniacimi sa farbami.

Nevyhnutné je pravidelné čistenie

Pri všetkých hračkách pre bábätko, s ktorými sa váš drobček dennodenne hrá, je dôležitá hygiena. Pravidelné čistenie nemôžete rovnako zanedbať ani v prípade detského hryzadla. Dôkladne ho umyte v teplej vode a nechajte vysušiť. Pokiaľ je možné, dodržiavajte pokyny výrobcu, ako postupovať pri čistení. Detské hryzadlo môžete umyť aj v umývačke na riad. 

Opatrnosť je však na mieste najmä vtedy, ak by ste chceli hračku pre bábätko vyvariť, prípadne dať do chladničky. Nie všetky hryzadlá totiž znesú vysokú alebo nízku teplotu.

Pri všetkom, čo vášmu dieťatku dávate, je prvoradá kontrola. Nezáleží na tom, či je hračka pre bábätko nová alebo ju máte už dlhšie. Pred každým použitím by ste ju mali skontrolovať a vyskúšať, či nie je závadná, či nie je poškodený materiál, nič nie je zlomené a nič nechýba. Bezpečnosť vášho bábätka je predsa na prvom mieste.