Kategórie

logo
Detské tabule pomôžu rozvíjať detskú kreativitu. | E-kociky
18 Oct

Ticho v detskej izbe je pre rodičov akýmsi podvedomým strašiakom. Podozrivé správanie detí zväčša neveští nič dobré, a keď rodič vkročí do izby, aby skontroloval ratolesti, nájde tam hotovú katastrofu. Hororový scenár začínajúci detským tichom nemusí mať hrozivé následky, pokiaľ deťom zadovážite hračku, ktorá ich na dlhšiu dobu zaujme a ešte sa pritom aj niečo naučí. Tieto parametre  jednoznačne spĺňa detská tabuľa – skvelý pomocník rozvoja detskej kreativity a edukatívny zabiják nudy. 

Perfektná pre deti aj pre rodičov

To, že detská tabuľa sa naozaj oplatí, potvrdí azda každý rodič, ktorý ju svojej ratolesti kúpil. Má výhody vo viacerých ohľadoch: v prvom rade nejde o hračku na jedno použitie, ale o vec, ktorá sa stane spoločníkom dieťaťa na niekoľko rokov. Keď z nej dieťa časom vyrastie, osud tabule nemusí spečatiť smetisko, pretože ju môžete podarovať rodine alebo známym s iným malým drobcom.

Okrem toho detská tabuľa nezaberie veľa miesta a perfektne zapadne do každej detskej izby. Navyše pri nej deti kreslením alebo učením sa strávia množstvo voľného času, takže rodičia si stihnú popri starostlivosti o ratolesti a domácnosť aj vypiť (ešte teplú) kávu. Edukatívnu hračku preto ocenia rovnako deti, ako aj dospelí.

Nielen na kreslenie

Tabuľu je vďaka veľkej ploche možné využiť prakticky na čokoľvek. Malí umelci pri nej budú radi tráviť čas s kriedou alebo fixkou v ruke a tvoriť svoje veľdiela. Takto si môžu hravou formou rozvíjať jemnú motoriku a fantáziu. Predškoláci budú zase s obľubou nacvičovať tvary, ktoré im na tabuľu predkreslíte. Mladší školáci si na nej môžu precvičovať písanie alebo riešiť matematické úlohy.

Typy detských tabúľ

Jednostranná detská tabuľa: Buď si vyberiete tabuľu s povrchom na kreslenie, alebo magnetickú. Takýto typ tabule zvyčajne môžete zavesiť na stenu, čiže v detskej izbe nezaberie veľa miesta. Deti si vďaka tejto edukatívnej hračke rozšíria svoje vedomosti a plnohodnotne využijú voľný čas.

Obojstranná detská tabuľa: Poskytuje deťom nekonečné možnosti hry. Zabaví vaše ratolesti na dlhší čas, pretože keď ich omrzí jedna strana tabule, môžu s hrou pokojne pokračovať na tej druhej. Na čiernom povrchu vzniknú pod detskými rukami roztomilé kresby, magnetická časť slúži na pripevnenie magnetiek alebo na písanie fixkou.

Tematická tabuľa: Aj na obchod alebo na banku sa vaše deti môžu zahrať s pomocou detskej tabule. Niektoré z nich sú totiž špeciálne prispôsobené rozličným herným situáciám. Takéto tabule sú vyrobené s dôrazom na detail a obsahujú pomôcky, vďaka ktorým sa deti lepšie vžijú do roly zamestnanca banky alebo predavača. Pri hre sa tiež naučia jednoduché počty a rýchlejšie pochopia hodnotu peňazí.