Kategórie

logo
Najlepšie hry na záhradu - vytvorte si doma detské ihrisko | E-kociky
22 Jul

Malé detské kráľovstvo nemusí byť iba v detskej izbe. Vytvorte svojim deťom ihrisko, na ktorom budú tráviť rady voľný čas - priamo za vaším domom. Výhod je mnoho – aktívny pohyb detí, rozvíjanie ich zručností hravou formou či čas strávený na čerstvom vzduchu. Ak máte dom s pozemkom, to je to najmenej, čo pre vaše ratolesti môžete urobiť.

Pieskovisko

Pieskovisko - kráľ záhradných hier. Práve tu vznikajú chutné pieskové koláčiky a stavajú sa vysnívané hrady. Pieskoviská rôznych tvarov a farebných kreácií sú pastvou pre oči dospelých a obľúbeným miestom detských radovánok. Deti si navyše pečením pieskových koláčikov rozvíjajú jemnú motoriku. Praktickou verziou pieskoviska je strieška, ktorá herné miesto a malých staviteľov ochráni pred dažďom či priamym slnkom.

Šmykľavka

sda

Šmykľavka musí byť. Nezáleží na tom, či je jednoduchá alebo kombinovaná s malým dreveným domčekom, podstatné je, že sa nachádza na dvore. Radosť v očiach vykúzli drobcom aj ich rodičom, ktorí sa s každým spustením vrátia do bezstarostných detských čias. Rýchla jazda s vetrom vo vlasoch zakončená v piesku je zárukou šťastných chvíľ a nezmazateľných spomienok.

Hojdačka

„Mami, oci, pohojdáte ma?“ Z úst vášho dieťaťa na hojdačke ste túto vetu počuli minimálne stokrát a aj tak stále nemalo dosť. Pri hojdaní totiž platí jednoduchá rovnica: čím je dieťa staršie, tým radšej sa hojdá. Základom detskej hojdačky je pevné miesto na sedenie a lanko, prípadne reťaze, ktorých sa detské rúčky môžu pevne držať. Šikovní rodičia – kutilovia môžu svojim ratolestiam vyrobiť hojdačku aj podomácky.

Horolezecká stena

Deti nemusíte zobrať iba do hôr, aby si vyskúšali lezenie. Zaobstarajte im horolezeckú stenu, ktorej nájdete miesto priamo u vás na dvore. Stena s pestrými kameňmi na čerstvom vzduchu je tou pravou aktivitou, na ktorej budú vaše deti vďačne šantiť. Pokiaľ je stena spojená s rovnou terasou, na jej vrchole môžete rozmiestniť detský záhradný nábytok. Malí horolezci si tak po namáhavom výkone majú kde odpočinúť a načerpať nové sily, napríklad aj pri sladkej odmene.

Záhradný domček pre deti

Synonymum splnených detských snov je záhradný domček pre deti. Pocit samostatnosti a malej záhradnej skrýše sa ukrýva za štyrmi stenami pod zvyčajne nevysokou strechou. Deti sa môžu cítiť ako ozajstní páni domova, najmä keď záhradný domček doplníte detským záhradným nábytkom. Nechajte vaše ratolesti rozhodovať spolu s vami o umiestnení domčeka, jeho zariadení a detailoch, ktorými ho skrášlite. Plánovanie a jeho samotná realizácia sa stane nezabudnuteľným zážitkom, pri ktorom zažijete množstvo zábavy.

Pozor na úpaly a dehydratáciu

Obdobie krásnych horúcich dní síce mnohí zbožňujú, o to ťažšie ho však znáša ľudský organizmus. Najviac ohrozenou skupinou sú okrem starších ľudí deti, ktorým by sme mali počas leta venovať zvýšenú pozornosť. Aby záhradné hry neskončili spáleným chrbátikom od slniečka alebo dehydratáciou, dbajte na nasledovné rady.

Nezabudnite na pitný režim: Deti pri hre často zabudnú na svoje potreby – na oddych, na hlad, na smäd, či na to, že už je čas s hrou skončiť. Pripravte vašim najmenším k záhradným hrám fľašu alebo džbán s osviežujúcou vodou, z ktorej sa deti môžu kedykoľvek napiť. Rovnako im nechajte na záhradnom stolíku niečo na zahryznutie – napríklad pokrájané kúsky sladučkého ovocia alebo upečený domáci koláčik.

Chráňte deti pred slnkom: Slnečné lúče sú najlepším zdrojom vitamínu D pre náš organizmus. Na deti však treba počas leta dávať pozor, aby to so slnkom neprehnali. Začervenanej detskej pokožke predídete s opaľovacím krémom s vysokým faktorom (odporúča sa 50+). Citlivú pokožku na hlave dieťaťa ochránite klobúčikom z ľahkého materiálu. Veľkou pomocou v horúcich letných dňoch je tiež slnečník alebo strieška, pod ktorou sa deti môžu hrať, čím sa vyhnú pobytu na priamom slnku.