Kategórie

logo
Elektronická pestúnka - veľký pomocník moderných mamičiek | E-kociky
29 Jun

Poznáte to, keď vo všetkom zhone v domácnosti neviete, čo urobiť skôr? Aby toho nebolo málo, vaša ratolesť v postieľke si vyžaduje vašu stopercentnú pozornosť. Nedá sa byť pri nej nonstop, preto sa treba postarať o jej komfort a bezpečnosť a zariadiť všetko tak, aby o ňu bolo postarané, aj keď sa nenachádzate v rovnakej miestnosti. Ako na to? Elektronická pestúnka sa o všetko postará. Prečítajte si, čo sa vám na trhu ponúka a od akých starostí vás dokáže odbremeniť.

Praktická náhrada vašich očí a uší

Elektronická pestúnka, alebo baby monitor, je vysielačka slúžiaca na pozorovanie a kontrolu dieťaťa vo vašej neprítomnosti v rovnakej izbe, ako sa nachádza. S mnohými funkciami, ktoré ponúkajú, vás vedia spoľahlivo informovať nielen o tom, ako na tom bábätko je, ale aj o situácii a dianí v jeho izbe. Na výber sa vám núkajú dva varianty: vysielačky prenášajúce zvuk a prístroje zaznamenávajúce takisto aj obraz.

Budete v strehu kamkoľvek sa pohnete

Medzi popredné vlastnosti elektronických pestúnok patrí ich široký dosah so silnou frekvenciou. Mnoho modelov dokáže vysielať signál dokonca až na 300 metrov, na čo stačia 2 kanály. Táto vzdialenosť však môže byť v istých prípadoch obmedzovaná, napríklad ak bývate v paneláku, kde steny obmedzujú dosah prístroja. Tam je priemerný dosah 50 metrov, avšak kúpou vysielačky s viacerými kanálmi (ideálne 4), sa o stabilné fungovanie nemusíte báť.

Vhodná doma aj na cestách

Vysielačka je praktická na používanie, kamkoľvek sa s ňou vydáte. Jej napájanie nepredstavuje najmenší problém. Ak ste doma, môžete ju napojiť do zástrčky, ak cestujete, dáte do nej baterky a ide sa na výlet alebo na návštevu.

Bez problémov uspí bábätko

Prístroj neslúži iba na monitorovanie dieťaťa a prostredia, v ktorom sa nachádza, ponúka vám toho naozaj veľa. Okrem mnohých iných funkcií sa za vás postará aj o to, aby dieťatko sladko zaspalo, a to tak, že mu prehrá uspávanku alebo upokojujúce zvuky pre pokojný a sladký spánok. Môže sa stať, že vás zmôže choroba a nebudete môcť byť v blízkosti vášho drobca. Žiadny problém. Ak sa mu chcete prihovoriť alebo mu zaspievať na dobrú noc, vysielačka vám to umožní.

Strážca vo dne v noci

Dnešná kvalita elektronických pestúnok je už dosť ďaleko a vďaka nej sa o dieťa môžete starať doslova bez obmedzení. Ani taká tma nie je prekážkou. Kvalitnejšie modely vám umožňujú hádzať očko na dieťa aj v noci, a to pomocou nočného videnia.

Praktický a všestranný pomocník

Škála funkcií, ktoré sa vám s baby monitorom ponúkajú, je naozaj rozsiahla. Ich výrobcovia nič nepodcenili. Nemáte v detskej izbe miesto, kam by ste prístroj položili? Jednoducho ho môžete zavesiť na stenu. Nechce sa vám behať kontrolovať teplotu v miestnosti? Nechajte to na pestúnku. Bojí sa vaše dieťa spať po tme? Vysielačka mu poskytne svetlo. K dispozícii dieťaťu môžete byť aj na vašom smartfóne. Mnohé modely ponúkajú možnosť napojiť sa na mobilný telefón vďaka funkcii WiFi.

Komfort vášho bábätka je prvoradý. Bohužiaľ, nie vždy môžu byť rodičia pri ňom. Ak sa to nedá, treba sa postarať o to, aby oň bolo prvotriedne postarané. Jedna vysielačka vám dokáže uľahčiť mnoho starostí, a to jednoducho a prakticky.